Dotacje BGK

Poszukujesz wsparcia finansowego dla Twojego biznesu, które pomoże Ci w realizacji innowacyjnych projektów? Możliwość zastosowania BGK dotacji może być kluczowym elementem na drodze do sukcesu Twojej firmy. Dotacje oferowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego to doskonała okazja do przyspieszenia rozwoju, realizacji planów inwestycyjnych, czy wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Czytaj dalej, by zrozumieć, jakie formy wsparcia oferuje BGK, jak przebiega proces ubiegania się o dofinansowanie i dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w tym procesie. Odkryj, jak BGK dofinansowanie może stać się Twoją przepustką do przyszłości pełnej innowacji i zrównoważonego rozwoju!

Dotacje BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) pobudza rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Wspiera polski biznes, oferując szereg programów dotacyjnych i instrumentów finansowych. Do jego zadań należy:

- wspieranie osób fizycznych i instytucji w realizacji projektów infrastrukturalnych,

- zarządzanie funduszami unijnymi,

- organizowanie rządowych programów finansowych,

- konsolidacja finansów publicznych

- realizacja programów skupionych na dostępie do mieszkań,

- wsparcie rządowych programów samorządowych i społeczno-gospodarczych.

Dotacje BGK mogą znacząco przyczynić się do rozwoju Twojej firmy, umożliwiając realizację nowych projektów czy też inwestycji. To szansa na przyspieszenie wzrostu Twojego biznesu. W ramach dofinansowania BGK dostępne są dwa kluczowe instrumenty:

- kredyt technologiczny,

- kredyt ekologiczny.

BGK Kredyt Technologiczny

Jednym z kluczowych instrumentów wsparcia oferowanych przez BGK jest kredyt technologiczny. Ten specjalistyczny produkt finansowy jest przeznaczony dla przedsiębiorstw, które planują inwestycje w nowe, innowacyjne technologie. Co ważne nie może być to zakup nowej gotowej technologii. Przedsiębiorca musi mieć autorski pomysł, na podstawie którego chce wdrożyć technologię. Innowacja może dotyczyć:

- zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa,

- urozmaicenia produkcji poprzez wprowadzenie nowych produktów,

- zmiany procesu produkcyjnego.

Kredyt technologiczny to dotacja dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, która jest z finansowana z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027. Przedsiębiorca musi posiadać zdolność kredytową i prowadzić działalność gospodarczą na terytorium Polski.

Oferowane przez BGK dotacje na innowacje umożliwiają sfinansowanie do 70% kosztów kwalifikowalnych projektu. Wydatki mogą dotyczyć m.in. nabycia prawa użytkowania wieczystego gruntu, robót, materiałów budowlanych i innych środków trwałych, ochrony wartości niematerialnych, raty z tytułu umowy leasingu czy kosztów związanych z uzyskiwaniem patentów, sporządzania ekspertyz czy projektów.

By wziąć udział w programie, należy najpierw ubiegać się o przyznanie kredytu technologicznego w banku komercyjnym i zadeklarować wkład własny. Następnie można złożyć wniosek do BGK o dofinansowanie dla firm. Wniosek jest oceniany pod kątem spełnienia kryteriów formalnych oraz merytorycznych. Otrzymanie pozytywnej oceny wiąże się z przyznaniem premii technologicznej, którą następnie można spłacać zaciągnięty kredyt.

BGK Kredyt Ekologiczny

Innym rozwiązaniem finansowym oferowanym przez BGK jest kredyt ekologiczny, który jest finansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027. Jest to forma wsparcia przeznaczona dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które planują inwestycje związane z ochroną środowiska. Jej celem powinno być ograniczenie zużycia energii pierwotnej o przynajmniej 30% poprzez zmodernizowanie budynku czy maszyn. Kredyt ekologiczny od BGK umożliwia sfinansowanie do 80% kosztów kwalifikowalnych.

Podobnie jak w przypadku kredytu technologicznego, wniosek o kredyt ekologiczny należy złożyć w BGK, który ocenia wniosek pod względem spełnienia kryteriów formalnych i merytorycznych.

Wsparcie Strategor w Uzyskaniu Dofinansowania BGK

Zakres informacji oraz formalności związanych z procesem ubiegania się o dofinansowanie BGK może być przytłaczający. W takim przypadku warto zwrócić się o pomoc w uzyskiwaniu dotacji do profesjonalistów. Firma Strategor od ponad 20 lat specjalizuje się w identyfikacji potrzeb inwestycyjnych klientów i pomaga im w realizacji wyznaczonych celów. Z doświadczeniem w dziedzinach ekonomii, finansów, prawa i kierunków ścisłych, Strategor może zaoferować kompleksowe usługi z zakresu dotacji unijnych na niezwykle wysokim poziomie.

Nie tylko pomożemy Ci w zrozumieniu wszystkich szczegółów dotyczących dofinansowania BGK, ale również pomożemy aplikować o dotacje oraz rozliczyć i zamknąć projekt. Skorzystaj z naszej profesjonalnej pomocy w pozyskiwaniu funduszy unijnych i przekonaj się, jak BGK dotacje mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój Twojej firmy.

Prowadzimy polskie firmy w stronę rozwoju

Pozyskanie dotacji to proces wielowątkowy i wieloetapowy. Skuteczne jego przeprowadzenie, dające przedsiębiorcy nie tylko wynik, ale również bezpieczeństwo na każdym etapie realizacji projektu, wymaga dużej wiedzy, bogatego doświadczenia i przede wszystkim holistycznego podejścia. Dlatego niezbędna jest pomoc w dotacji udzielana przez doświadczonych specjalistów. 

Uczciwość i transparentność

Skutecznie dobieramy dotację do potrzeb klienta, jednocześnie wiemy kiedy odradzić start o nią.

Sprofilowanie projektu

Każdy projekt, niezależnie od skali i branży, potrafimy ukształtować tak, aby otrzymał dotację.

Kompleksowa usługa

Zajmujemy się projektami od A do Z. Nasza usługa jest kompleksowa i obejmuje każdy etap, który musi przejść firma, aby otrzymać dotację.

Partnerskie podejście

Od początku do końca gramy z klientem do jednej bramki. Naszym nadrzędnym celem jest wzrost wartości jego biznesu oraz ekonomicznie uzasadnione decyzje.

Doświadczenie

W ponad 20-letniej historii popełniliśmy już każdy błąd. Nie będziemy się ich uczyć na Twoim projekcie.

Skuteczność

Dzięki ludziom, którzy są naszą największą wartością, po prostu jesteśmy najskuteczniejsi.

Zrealizuj z nami swój cel

Pozyskanie i rozliczenie dotacji unijnych dla firm jest zadaniem trudnym do zrealizowania w pojedynkę. Wymaga wsparcia doświadczonych ekspertów, którzy wiedzą, jak poprowadzić projekt z sukcesem. Dokładamy wszelkich starań, aby ograniczyć zaangażowanie naszych klientów do niezbędnego minimum. Tak, aby zadania i obowiązki związane z dotacjami UE dla firm, były dla nich niezauważalne. Pracujemy po to, aby nasi klienci mieli czas robić swój biznes. My zajmujemy się resztą.

Proces współpracy

Ustalenie strategii pozyskania dotacji

Zawsze zaczynamy od potrzeb klienta. Oceniamy je pod kątem szans na sukces. Przede wszystkim jednak, doradzamy co zrobić i jak zrobić, aby zamienić je w dotacje.

Stworzenie i koordynacja zespołu projektowego

Nasza rola nie ogranicza się do napisania wniosku o dofinansowanie – jest on wyłącznie efektem naszych prac. Tym, co jest największą naszą wartością, są wiedza i ludzie. Wiedza, co zrobić, aby potrzebę klienta zamienić w dotację. Ludzie, którzy zrobią to za klienta. Ludzie, którzy stworzą innowację, opatentują ją, przeprowadzą prace B+R, zajmą się decyzjami administracyjnymi, innymi słowy zrobią wszystko to, co jest niezbędne, aby osiągnąć sukces.

Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej

Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej, spełniającej wymogi formalne i maksymalizującej kryteria merytoryczne. Ponadto, jesteśmy z naszymi klientami podczas jej oceny, w tym aktywnie uczestniczymy w panelach ekspertów.

Zawarcie umowy o dofinansowanie

Naszą odpowiedzialnością jest zawarcie umowy o dofinansowanie projektu. Przygotowujemy dla klientów wszystkie niezbędne dokumenty, aby kontraktacja przebiegła terminowo i poprawnie.

Rozliczenie projektu

Ostatnim kamieniem milowym projektu jest jego rozliczenie. Nasi eksperci uczestniczą we wszystkich etapach tego procesu: przetargach, wnioskach sprawozdawczych i rozliczeniowych, kontrolach, itd.

Efekty naszego sukcesu

Nasza praca przekłada się na realne efekty. Poznaj inwestycje, które wsparliśmy w procesie uzyskiwania dofinansowania.

Przetwórstwo rolno-spożywcze
Elektrownia Biogazowa Cychry

Rozbudowa kompleksu gorzelnianego poprzez budowę biogazowni

Celem realizacji projektu była budowa instalacji produkującej energię elektryczną oraz cieplną w technologii wysokosprawnej kogeneracji z odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy elektrycznej 2,134 MWe i mocy cieplnej 2,188 MWth. Okres realizacji projektu: 2017-18. Wartość projektu to 30 mln zł, a dotacja 22,5 mln zł.

Produkcja i nowe technologie
Destylacje Polskie Sp. z o.o.

Wdrożenie ekologicznego, wielofunkcjonalnego komponentu do produkcji płynów do spryskiwaczy szyb samochodowych

Przedmiot projektu obejmuje wdrożenie na rynek innowacyjnego komponentu do płynów do spryskiwaczy szyb samochodowych, opartego na etanolowym roztworze środków powierzchniowoczynnych. W ramach projektu sfinansowano zakup i montaż instalacji do produkcji płynów do spryskiwaczy. Inwestycję o wartości 12,5 mln zł (dotacja 3,5 mln zł) zrealizowano w latach 2016-19.

Badania i rozwój
KELLER Poligrafia dla przemysłu sp. z o.o. sp. k.

Innowacyjna wielomodułowa linia technologiczna do drukowania na opakowaniach okrągłych

Celem projektu było opracowanie linii technologicznej do drukowania na opakowaniach okrągłych z możliwością szybkiej i ekonomicznej rekonfiguracji technologii zadruku i uszlachetniania powierzchni. Opracowany proces produkcji ma zastosowanie w branży kosmetycznej, farmaceutycznej, automotive, AGD i poligraficznej. Całkowita wartość badań realizowanych w latach 2019–21 wynosiła ponad 8 mln zł (dotacja 5 mln zł).

Produkcja i nowe technologie
Notto Sp. z o.o.

Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji mebli z drewna litego

Przedmiotem projektu było uruchomienie nowego zakładu i wdrożenie nowego sposobu wytwarzania lakierowanych mebli z drewna litego ze strukturyzacją. W ramach inwestycji firma Notto rozbudowała zakład o 7500 m² oraz zakupiła szereg maszyn i urządzeń niezbędnych do wdrożenia nowej technologii. Projekt realizowany był w latach 2017-20, jego wartość wynosiła 10 mln zł a dofinansowanie 3,5 mln zł.

Produkcja i nowe technologie
Wutkowski Sp. z o.o. sp.k

Wdrożenie technologii hartowania i laminowania bezpiecznych paneli szklanych”

Przedmiotem projektu było wdrożenie autorskiej technologii rozkroju, hartowania i laminowania innowacyjnych bezpiecznych paneli szkła laminowanego z użyciem poliwęglanu. W ramach projektu nabyto linię do rozkroju szkła, piece hartownicze, linię do laminacji, szlifierki, centra obróbcze CNC, magazyn składowania oraz transportu szkła. Inwestycję o wartości 56 mln zł (dotacja 25 mln zł) zrealizowano w latach 2019-21.

Najczęściej zadawane pytania

Masz wątpliwości czy współpraca z naszym zespołem jest dla Ciebie odpowiednią drogą do osiągnięcia celu? Zastanawiasz się, czy skorzystać z naszej pomocy w uzyskiwaniu dotacji? Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów.  

Czy działacie Państwo na terenie całego kraju?

Tak. Świadczymy usługi dla firm z całej Polski. Nasi klienci rozsiani są po wszystkich województwach, od Podkarpacia do zachodniopomorskiego.

Czy zajmujecie się Państwo również rozliczaniem projektów?

Tak. Nasza usługa jest kompleksowa i obejmuje każdy etap, który musi przejść firma, aby otrzymać dotację. Zaczynamy od sprofilowania projektu, przechodzimy etapy: aplikowania, kontraktacji, przetargów, rozliczania, kontroli, na okresie trwałości kończąc.

Czy zajmujecie się Państwo rozliczaniem projektów, dla których nie pozyskaliście dotacji?

Tak.

Mam plan inwestycyjny i chciałbym pozyskać dotację. Nie wiem od czego zacząć. Jak mam się przygotować?

Najskuteczniejszą decyzją będzie kontakt z nami. Każdy projekt jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Im szybciej skontaktujesz się z nami, tym lepiej przygotujemy Twój projekt do dotacji.

Czy zajmujecie się również przygotowaniem biznesplanów na inne cele niż dotacje?

Tak. Doradztwo gospodarcze to jeden z obszarów naszej działalności. Oprócz dotacji, zajmujemy się również przygotowaniem właśnie biznesplanów czy też wycenami przedsiębiorstw, studiami wykonalności, itp.

Czym są dotacje na fotowoltaikę?

Tak. Zarówno na produkcję energii elektrycznej na potrzeby własne jak i sprzedaż jej do sieci. Zapraszamy do kontaktu.

Czy zajmujecie się Państwo dotacjami na rozpoczęcie działalności, w tym dla osób z zagranicy?

Nie. Udało nam się zostać najskuteczniejszą firma doradczą w Polsce dzięki temu, że specjalizujemy się w wybranych typach projektów, o których więcej informacji znajdziesz w zakładce Dotacje. Niestety nie zajmujemy zatem: dotacjami na start, dotacjami na żłobki, przedszkola, szkoły, myjnie samochodowe, itp.

Sprawdź jak możemy pomóc w realizacji Twojego celu

Skontaktuj się

Nasi partnerzy