Pozyskiwanie dotacji unijnych

Pozyskiwanie funduszy unijnych to szansa na rozwój dla wielu firm. Dzięki dodatkowym środkom finansowym możliwe jest zrealizowanie kosztownej inwestycji czy wdrożenie innowacyjnego rozwiązania. Pozyskiwanie dotacji unijnych jest jednak procesem wieloetapowym i skomplikowanym, dlatego wiele osób rezygnuje z aplikacji. Jest to spory błąd! Wystarczy skorzystać z naszych usług, a pozyskiwanie środków unijnych okaże się proste i skuteczne. Oferujemy pomoc w uzyskaniu dofinansowania z UE, dzięki której zrealizujesz nawet najbardziej odważne projekty. Strategor to doskonały wybór! Pozyskujemy dotacje unijne, których potrzebujesz!

Fundusze europejskie – najważniejsze informacje

Fundusze unijne to środki finansowe, których zadaniem jest wspierać gospodarkę państw należących do Unii Europejskiej. Właśnie dzięki nim polscy przedsiębiorcy mogą zrealizować ambitne i odważne projekty. Pozyskanie środków unijnych wymaga jednak podjęcia szeregu istotnych działań. Dla osób niekorzystających wcześniej z programów unijnych napisanie prawidłowego wniosku może okazać się niezwykle uciążliwe. Dlatego warto zdecydować się na naszą pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

W Strategor oferujemy kompleksowe doradztwo w zakresie dotacji. Po zapoznaniu się ze specyfiką Twojej branży rozpoznamy potrzeby inwestycyjne firmy i szczegóły dotyczące realizacji projektu unijnego. Kolejny krok to znalezienie źródła finansowania planowanej inwestycji. Po ustaleniu wszystkich informacji przedstawimy Ci nasze wnioski i porozmawiamy o możliwości finansowania Twojego projektu. Na tym jednak nasza pomoc w dotacjach unijnych się nie kończy. Następnym etapem jest kompleksowe przygotowanie projektu i zebranie wszystkich potrzebnych dokumentów. Podczas realizacji tego zadania wykazujemy się dokładnością i precyzją. Dzięki temu nasza pomoc w dofinansowaniach unijnych przynosi doskonałe efekty. Nasza praca nie kończy się jednak w chwili otrzymania dotacji. Po uzyskaniu środków zajmujemy się także rozliczeniem i ostatecznym zakończeniem projektu. Dzięki temu otrzymasz kompleksowe wsparcie w zakresie aplikacji, realizacji i rozliczenia projektu unijnego.

Kto może otrzymać środki unijne?

Nieustannie słyszysz o funduszach z Unii Europejskiej? Zastanawiasz się, czy dotacje unijne są dla Ciebie? W Strategor otrzymasz pomoc w pozyskiwaniu dotacji w zakresie projektów inwestycyjnych, badawczo-rozwojowych, infrastrukturalnych i środowiskowych. Nasze wsparcie dotyczy:

produkcji i nowych technologii,

badania i rozwoju (B+R),

energetyki i OZE,

przetwórstwa rolno-spożywczego,

transportu intermodalnego,

internetu szerokopasmowego.

Na co można pozyskać dotacje unijne?

Prowadzisz działalność gospodarczą związaną  m.in. z tworzywami sztucznymi, materiałami budowlanymi, wyrobami szklanymi, opakowaniami, żywnością czy produkcją maszyn? Fundusze UE czekają na Ciebie! Nasza pomoc w dofinansowaniu obejmuje także budowę i rozbudowę nowego zakładu przemysłowego, wdrożenie nowego produktu czy stworzenie nowej linii produkcyjnej. Możliwości związanych z funduszami unijnymi jest jednak znacznie więcej. Jeśli chcesz je poznać, skontaktuj się z nami! Dotacje unijne i pomoc w ich uzyskaniu to nasza specjalność!

Strategor – pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych

Fundusze unijne umożliwiają realizację wielu kosztownych inwestycji. Dzięki nim nie musisz martwić się o poniesione koszty. To opłacalne rozwiązanie ze względu na minimalizację ryzyka inwestycyjnego i wyższą stopie zwrotu. Dlatego, choć aplikacja o dotacje unijne nie jest prosta warto zdecydować się na ten krok. A najlepszym wyborem będzie skorzystanie z pomocy specjalistów.

Strategor to profesjonalna pomoc w uzyskiwaniu dotacji. Oferujemy usługi na najwyższym poziomie wykonywane przez doświadczony zespół specjalistów z wielu dziedzin. W naszym zespole są fachowcy z zakresu ekonomii, finansów, prawa oraz kierunków ścisłych. Nieustannie korzystamy też ze wsparcia naszych partnerów z różnych dziedzin specjalistycznych. Są to m.in. innowatorzy i wynalazcy, jednostki naukowo-badawcze, kancelarie prawne i patentowe oraz instytucje finansowe. Dzięki temu masz pewność, że pomoc w pozyskiwaniu dotacji unijnych przyniesie pożądane efekty. Naszą najważniejszą zaletą jest zatem szeroka wiedza i doświadczenie.

W Strategor nie składamy fałszywych obietnic. Realistycznie podchodzimy do kwestii pomocy w pozyskaniu funduszy unijnych. Jeśli uznamy, że planowana inwestycja nie ma szans na otrzymanie dofinansowania, dowiesz się o tym jako pierwszy. Dzięki temu nie stracisz pieniędzy ani czasu na przygotowanie projektu, który otrzyma odmowę. 

Szukasz pomocy w pozyskaniu środków unijnych? Skontaktuj się z nami! W Strategor do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, analizujemy dostępne możliwości i przygotowujemy skuteczny plan działania. Dzięki temu każdy projekt potrafimy przygotować tak, by otrzymał dotację. Zatem to my wykonamy wszystkie potrzebne działania, byś Ty miał czas na prowadzenie swojego biznesu. Oferujemy pozyskiwanie dotacji w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i innych miastach na terenie Polski. Nie wahaj się dłużej i skorzystaj z naszych usług. Strategor to pomoc w pozyskiwaniu środków unijnych, której potrzebujesz!

Prowadzimy polskie firmy w stronę rozwoju

Pozyskanie dotacji to proces wielowątkowy i wieloetapowy. Skuteczne jego przeprowadzenie, dające przedsiębiorcy nie tylko wynik, ale również bezpieczeństwo na każdym etapie realizacji projektu, wymaga dużej wiedzy, bogatego doświadczenia i przede wszystkim holistycznego podejścia. Dlatego niezbędna jest pomoc w dotacji udzielana przez doświadczonych specjalistów. 

Uczciwość i transparentność

Skutecznie dobieramy dotację do potrzeb klienta, jednocześnie wiemy kiedy odradzić start o nią.

Sprofilowanie projektu

Każdy projekt, niezależnie od skali i branży, potrafimy ukształtować tak, aby otrzymał dotację.

Kompleksowa usługa

Zajmujemy się projektami od A do Z. Nasza usługa jest kompleksowa i obejmuje każdy etap, który musi przejść firma, aby otrzymać dotację.

Partnerskie podejście

Od początku do końca gramy z klientem do jednej bramki. Naszym nadrzędnym celem jest wzrost wartości jego biznesu oraz ekonomicznie uzasadnione decyzje.

Doświadczenie

W ponad 20-letniej historii popełniliśmy już każdy błąd. Nie będziemy się ich uczyć na Twoim projekcie.

Skuteczność

Dzięki ludziom, którzy są naszą największą wartością, po prostu jesteśmy najskuteczniejsi.

Zrealizuj z nami swój cel

Pozyskanie i rozliczenie dotacji unijnych dla firm jest zadaniem trudnym do zrealizowania w pojedynkę. Wymaga wsparcia doświadczonych ekspertów, którzy wiedzą, jak poprowadzić projekt z sukcesem. Dokładamy wszelkich starań, aby ograniczyć zaangażowanie naszych klientów do niezbędnego minimum. Tak, aby zadania i obowiązki związane z dotacjami UE dla firm, były dla nich niezauważalne. Pracujemy po to, aby nasi klienci mieli czas robić swój biznes. My zajmujemy się resztą.

Proces współpracy

Ustalenie strategii pozyskania dotacji

Zawsze zaczynamy od potrzeb klienta. Oceniamy je pod kątem szans na sukces. Przede wszystkim jednak, doradzamy co zrobić i jak zrobić, aby zamienić je w dotacje.

Stworzenie i koordynacja zespołu projektowego

Nasza rola nie ogranicza się do napisania wniosku o dofinansowanie – jest on wyłącznie efektem naszych prac. Tym, co jest największą naszą wartością, są wiedza i ludzie. Wiedza, co zrobić, aby potrzebę klienta zamienić w dotację. Ludzie, którzy zrobią to za klienta. Ludzie, którzy stworzą innowację, opatentują ją, przeprowadzą prace B+R, zajmą się decyzjami administracyjnymi, innymi słowy zrobią wszystko to, co jest niezbędne, aby osiągnąć sukces.

Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej

Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej, spełniającej wymogi formalne i maksymalizującej kryteria merytoryczne. Ponadto, jesteśmy z naszymi klientami podczas jej oceny, w tym aktywnie uczestniczymy w panelach ekspertów.

Zawarcie umowy o dofinansowanie

Naszą odpowiedzialnością jest zawarcie umowy o dofinansowanie projektu. Przygotowujemy dla klientów wszystkie niezbędne dokumenty, aby kontraktacja przebiegła terminowo i poprawnie.

Rozliczenie projektu

Ostatnim kamieniem milowym projektu jest jego rozliczenie. Nasi eksperci uczestniczą we wszystkich etapach tego procesu: przetargach, wnioskach sprawozdawczych i rozliczeniowych, kontrolach, itd.

Efekty naszego sukcesu

Nasza praca przekłada się na realne efekty. Poznaj inwestycje, które wsparliśmy w procesie uzyskiwania dofinansowania.

Przetwórstwo rolno-spożywcze
Elektrownia Biogazowa Cychry

Rozbudowa kompleksu gorzelnianego poprzez budowę biogazowni

Celem realizacji projektu była budowa instalacji produkującej energię elektryczną oraz cieplną w technologii wysokosprawnej kogeneracji z odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy elektrycznej 2,134 MWe i mocy cieplnej 2,188 MWth. Okres realizacji projektu: 2017-18. Wartość projektu to 30 mln zł, a dotacja 22,5 mln zł.

Produkcja i nowe technologie
Destylacje Polskie Sp. z o.o.

Wdrożenie ekologicznego, wielofunkcjonalnego komponentu do produkcji płynów do spryskiwaczy szyb samochodowych

Przedmiot projektu obejmuje wdrożenie na rynek innowacyjnego komponentu do płynów do spryskiwaczy szyb samochodowych, opartego na etanolowym roztworze środków powierzchniowoczynnych. W ramach projektu sfinansowano zakup i montaż instalacji do produkcji płynów do spryskiwaczy. Inwestycję o wartości 12,5 mln zł (dotacja 3,5 mln zł) zrealizowano w latach 2016-19.

Badania i rozwój
KELLER Poligrafia dla przemysłu sp. z o.o. sp. k.

Innowacyjna wielomodułowa linia technologiczna do drukowania na opakowaniach okrągłych

Celem projektu było opracowanie linii technologicznej do drukowania na opakowaniach okrągłych z możliwością szybkiej i ekonomicznej rekonfiguracji technologii zadruku i uszlachetniania powierzchni. Opracowany proces produkcji ma zastosowanie w branży kosmetycznej, farmaceutycznej, automotive, AGD i poligraficznej. Całkowita wartość badań realizowanych w latach 2019–21 wynosiła ponad 8 mln zł (dotacja 5 mln zł).

Produkcja i nowe technologie
Notto Sp. z o.o.

Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji mebli z drewna litego

Przedmiotem projektu było uruchomienie nowego zakładu i wdrożenie nowego sposobu wytwarzania lakierowanych mebli z drewna litego ze strukturyzacją. W ramach inwestycji firma Notto rozbudowała zakład o 7500 m² oraz zakupiła szereg maszyn i urządzeń niezbędnych do wdrożenia nowej technologii. Projekt realizowany był w latach 2017-20, jego wartość wynosiła 10 mln zł a dofinansowanie 3,5 mln zł.

Produkcja i nowe technologie
Wutkowski Sp. z o.o. sp.k

Wdrożenie technologii hartowania i laminowania bezpiecznych paneli szklanych”

Przedmiotem projektu było wdrożenie autorskiej technologii rozkroju, hartowania i laminowania innowacyjnych bezpiecznych paneli szkła laminowanego z użyciem poliwęglanu. W ramach projektu nabyto linię do rozkroju szkła, piece hartownicze, linię do laminacji, szlifierki, centra obróbcze CNC, magazyn składowania oraz transportu szkła. Inwestycję o wartości 56 mln zł (dotacja 25 mln zł) zrealizowano w latach 2019-21.

Najczęściej zadawane pytania

Masz wątpliwości czy współpraca z naszym zespołem jest dla Ciebie odpowiednią drogą do osiągnięcia celu? Zastanawiasz się, czy skorzystać z naszej pomocy w uzyskiwaniu dotacji? Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów.  

Czy działacie Państwo na terenie całego kraju?

Tak. Świadczymy usługi dla firm z całej Polski. Nasi klienci rozsiani są po wszystkich województwach, od Podkarpacia do zachodniopomorskiego.

Czy zajmujecie się Państwo również rozliczaniem projektów?

Tak. Nasza usługa jest kompleksowa i obejmuje każdy etap, który musi przejść firma, aby otrzymać dotację. Zaczynamy od sprofilowania projektu, przechodzimy etapy: aplikowania, kontraktacji, przetargów, rozliczania, kontroli, na okresie trwałości kończąc.

Czy zajmujecie się Państwo rozliczaniem projektów, dla których nie pozyskaliście dotacji?

Tak.

Mam plan inwestycyjny i chciałbym pozyskać dotację. Nie wiem od czego zacząć. Jak mam się przygotować?

Najskuteczniejszą decyzją będzie kontakt z nami. Każdy projekt jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Im szybciej skontaktujesz się z nami, tym lepiej przygotujemy Twój projekt do dotacji.

Czy zajmujecie się również przygotowaniem biznesplanów na inne cele niż dotacje?

Tak. Doradztwo gospodarcze to jeden z obszarów naszej działalności. Oprócz dotacji, zajmujemy się również przygotowaniem właśnie biznesplanów czy też wycenami przedsiębiorstw, studiami wykonalności, itp.

Czym są dotacje na fotowoltaikę?

Tak. Zarówno na produkcję energii elektrycznej na potrzeby własne jak i sprzedaż jej do sieci. Zapraszamy do kontaktu.

Czy zajmujecie się Państwo dotacjami na rozpoczęcie działalności, w tym dla osób z zagranicy?

Nie. Udało nam się zostać najskuteczniejszą firma doradczą w Polsce dzięki temu, że specjalizujemy się w wybranych typach projektów, o których więcej informacji znajdziesz w zakładce Dotacje. Niestety nie zajmujemy zatem: dotacjami na start, dotacjami na żłobki, przedszkola, szkoły, myjnie samochodowe, itp.

Sprawdź jak możemy pomóc w realizacji Twojego celu

Skontaktuj się

Nasi partnerzy