Wnioski taryfowe - Strategor Poznań
Akceptuj Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Cookies.

Wnioski taryfowe

Cel usługi

Wnioski taryfowe to dokumenty, które każde przedsiębiorstwo prowadzące działalność w zakresie dostawy wody i odprowadzania ścieków ma obowiązek corocznie opracowywać i składać do zatwierdzenia przez władze lokalne.
W terminie 70 dni przed planowanym dniem wejścia taryf w życie przedsiębiorstwo przedstawia organowi wykonawczemu gminy wniosek o ich zatwierdzenie. Niezbędnymi załącznikami do wniosku jest szczegółowa kalkulacja cen i stawek opłat oraz aktualny wieloletni plan modernizacji i rozwoju urządzeń wodociągowych oraz kanalizacyjnych.

W ramach usługi przygotowania wniosku taryfowego nasi doradcy opracowują wniosek, pomagając przy wyborze optymalnej struktury taryf oraz kalkulacji cen
i opłat.  Usługa obejmuje także złożenie wniosku do lokalnego organu władzy oraz asystę przy procesie weryfikacji i oceny wniosku przez instytucję, pomagając w przygotowaniu ewentualnych wyjaśnień i poprawek do złożonego wniosku.

Do kogo kierowana jest usługa?

Do przedsiębiorstw prowadzących działalność w zakresie dostawy wody
i odprowadzanie ścieków

Kiedy nawiązać współpracę?

Aby nasi doradcy mieli czas na weryfikację kluczowych aspektów wniosku taryfowego i mogli dobrze opracować dokument, współpracę w zakresie przygotowania wniosku należy rozpocząć z wyprzedzeniem co najmniej kwartalnym przed planowanym wejściem taryf w życie.

Z naszej usługi skorzystali m.in.:

  • Aquanet S.A. (wnioski taryfowe zatwierdzane przez Miasto Poznań);
  • Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.