Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE) - Strategor Poznań
Akceptuj Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Cookies.

Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE)

Cel usługi

Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE) to wyodrębnione administracyjnie części terytorium Polski, przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach. Przedsiębiorca w SSE ma zapewnione ulgi podatkowe, a dodatkową korzyścią jest fakt, że może rozpocząć działalność na specjalnie przygotowanym, uzbrojonym terenie. Obecnie w Polsce istnieje 14 Specjalnych Stref Ekonomicznych. W skład każdej SSE wchodzi od kilku do kilkunastu podstref zlokalizowanych w całej Polsce. Podstawowe korzyści związane z działalnością w Specjalnych Strefach Ekonomicznych to:

  • Zwolnienie z podatku dochodowego z działalności prowadzonej na terenie Specjalnych Stref Ekonomicznych.
  • Dostępność atrakcyjnych, uzbrojonych gruntów wraz z całą niezbędną infrastrukturą.
  • Możliwość zakupu lub wynajmu już istniejących w Specjalnych Strefach Ekonomicznych nieruchomości (w tym także powierzchni biurowej np. na potrzeby centrów usług wspólnych, centrów badawczo-rozwojowych czy call centers).
  • Wsparcie administracyjne ze strony spółek zarządzających Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi w kwestiach prawnych i organizacyjnych.
  • Możliwość skorzystania z innych zachęt inwestycyjnych oferowanych na terenie Specjalnych Stref Ekonomicznych, w tym zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Podstawowym celem naszej usługi jest wprowadzenie przedsiębiorstwa do Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz asysta w prowadzeniu działalności na jej terenie. Nasza usługa obejmuje następujące etapy:

  • Pomoc w wyborze dogodnej lokalizacji.
  • Przygotowanie dokumentacji niezbędnej do aplikowania o zezwolenie na działalność w SSE, w tym biznesplanu zgodnego z wymogami stawianymi przez Zarząd Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
  • Negocjowanie treści zezwolenia na działalność w SSE.
  • Doradztwo przy rozliczaniu i raportowaniu pomocy publicznej.
  • Szkolenia z zakresu zagadnień SSE.

Do kogo kierowana jest usługa?

Usługa kierowana jest do wszystkich Klientów planujących inwestycje, bez względu na branżę. O wejście do Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogą ubiegać się projekty związane zarówno z wydatkami inwestycyjnymi jak również z kosztami pracy nowo zatrudnianych pracowników.

Kiedy nawiązać współpracę?

Uzyskanie zezwolenia na działalność w Specjalnej Strefy Ekonomicznej trwa około 2-3 miesiące, włączając w to wszystkie procedury administracyjne nałożone przez Zarząd SSE, jak również opracowanie dokumentacji aplikacyjnej i biznesplanu. Ponadto procedura wejścia do SSE związana jest z wyborem dogodnej lokalizacji dla planowanej inwestycji, dlatego też z naszymi specjalistami najlepiej skontaktować się na kilka miesięcy przed planowanym rozpoczęciem inwestycji.