Lubelskie Centrum Konferencyjne - Strategor Poznań
Akceptuj Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Cookies.

Umowa na realizację projektu systemowego podpisana!


Dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Polski Wschodniej w Lublinie powstanie największe centrum konferencyjne w regionie. 24 sierpnia br. podpisana została umowa o dofinansowanie na realizację projektu pn. "Lubelskie Centrum Konferencyjne". Projekt realizowany jest w ramach działania III.2 "Infrastruktura turystyki kongresowej".

Beneficjentem projektu jest Województwo Lubelskie.

Projektowany obiekt o powierzchni całkowitej ok. 12 850m2 i kubaturze ok. 48 800 m3 będzie liczyć 6 kondygnacji nadziemnych, zaprojektowanych na planie rombu, z przeznaczeniem na powierzchnie biurowe, konferencyjne i wystawowe. W części podziemnej zlokalizowany będzie trzykondygnacyjny garaż oraz pomieszczenia techniczne.

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym będą organizowane imprezy, promujące regiony Polski Wschodniej na arenie krajowej i międzynarodowej. Centrum stanie się miejscem prezentacji i promocji innowacyjnych rozwiązań w zakresie nauki i przedsiębiorczości, wymiany informacji o produktach, rynkach i konkurencji oraz stanowić będzie stymulator rozwoju przemysłu oraz wiedzy specjalistycznej.

W nowopowstałym obiekcie wydzielone zostaną następujące części:

  1. Część konferencyjna. W części tej zlokalizowana będzie główna sala konferencyjna o pojemności 420 miejsc siedzących. Kolejna sala konferencyjna przewidziana została na ok. 210 osób, natomiast trzecia, ostatnia sala pomieści do 100 osób.
  2. Część wystawiennicza. Zakłada się otwartą przestrzeń dla ok. 800 zwiedzających z możliwością usytuowania na dwóch kondygnacjach.
  3. Centrum Informacji Turystycznej i Promocji zostanie zlokalizowane na parterze budynku i w miejscu tym będą promowane walory turystyczne, kulturalne i kulinarne regionu lubelskiego.

W chwili obecnej, na Lubelszczyźnie znajduje się kilka sal konferencyjnych, zlokalizowanych głównie przy obiektach hotelowych, oferujących sale dla około 100 osób. Odbywające się w takich miejscach imprezy mają przede wszystkim charakter lokalny.

Ze względu na to, że miasto pełni m. in. funkcje akademickie, gospodarcze oraz kulturalne, popyt na infrastrukturę konferencyjno-wystawienniczą stale wzrasta. Realizacja projektu przyczyni się do wzmocnienia infrastrukturalnego Lublina pod względem obiektów obsługi ruchu turystyki biznesowej, co jest warunkiem wzrostu gospodarczego całego regionu.

Całkowita szacunkowa wartość projektu wynosi 89 551 320,97 PLN, w tym dofinansowanie z EFRR i budżetu państwa wynosi 41 949 883,08 PLN.

Serdecznie gratulujemy naszym Klientom!